ولوو در روز پنجم سپتامبر 2012 از نسخه جدید ولوواف اچ  رونمایی کرد و به امیدی که دوباره سکانحمل ونقل را در دست بگیرد، پس از چند سال تست بر روی این کامیون پرده از رخش برداشت .

ولوواف اچجدید با در نظر گرفتن یک موضوع تولید شده است : راننده! زیرا از نظر تولیدکنندگان این کشنده جذب و حفظ بهترین رانندگان راز سودبخشی کار است .

آسواک جورج مسئول طراحی خارجی نسل جدیداف اچمی گوید :  اف اچ نسل سوم  با  طراحی جدید بادشکن معروفش همواره قابل تشخیص است و این طراحی تا جایی که ممکن باشد برای این کشنده ادامه خواهد داشت .

با نگاهی بهاف اچجدید می فهمیم که با کم نمودن زاویه ستون اول یا برای ایجاد فضای بیشتر کابین ، زاویه مناسب باد شکن سقفی از اهمیت بیشتری در طراحی پیدا نموده است و با وجود این تغییر سنت شکن  کابین ولوواف اچهمچنان بی عیب و نقص باقی مانده است . اتصالات محکم بین قطعات بدنه و تناسبات دقیق از خصیصه های این طراحی است . خطوط و منحنی های روی بدنه یک طرح بی کم و کاست در جلو و طرفین خودرو ایجاد کرده اند ، به همین دلیل این خطوط بر روی کل بدنه دیده می شوند . اما مهم تر از این خطوط ظاهر کشنده است .

ولوواف اچبا ظاهری خمیده به جلو و چرخ های فشرده به زمین آماده حرکتی برق آسا است . این احساس ناشی از طراحی خاص کشنده است ( نقطه مهم این طراحی چرخ ها و سپر هستند ) ، لبه بالایی گلگیر رو به جلو و پایین ادامه یافته است که خطی پویا برای تقویت قوس چرخ ها ایجاد کرده است .

طراحی داخلی نیز همانند طراحی خارجی ولوواف اچنمایانگر فلسفه اسکاندیناویایی ولوو است .

داخل کابین به علت وجود سان روف و پنجره های بزرگ با روح و روشن است. کارینا بیستروم از طراحان این گروه می گوید : طراحی داخلی صحیح باعث القای فضای بیشتر شده است و این دلیل اصلی تمرکز ما بر روی خطوط و زوایای بدنه خودرو است. ریکارد اورل نیز می افزاید : با نگاهی به داشبرد جلو که از یک ستون تا ستون دیگر گسترده شده تأکید بر وسعت کابین را حس خواهید کرد .

ولوو: در ایران هیچ نماینده‌ی فروشی نداریم

رسانه‌های ایران از آغاز فروش خودروهای سوئدی ولوو در تهران داده‌اند. به گزارش مجله‌ی خودرو روز چاپ تهران، شرکت افرا‌موتور نماینده خودرو‌های سواری ولوو در ایران سال گذشته موفق به دریافت مجوز های لازم جهت عرضه این خودرو‌ها به بازار کشور ایران شده است. در این رسانه‌ها اما اشاره‌ای نشده که این شرکت، مجوزهای لازم را از کجا دریافت کرده است. با توجه به تحریم‌های گسترده‌ی اتحادیه اروپا، سرمایه گذاری شرکت سوئدی ولوو در ایران و ورود به بازار این کشور کمی عجیب بود. پژواک برای روشن شدن درستی ادعای شرکت ایرانی مبنی بر نمایندگی رسمی ولوو در ایران، با شرکت افرا موتور به صورت ناشناس و به عنوان یک مشتری علاقمند تماس گرفت.

نماینده فروش این شرکت با پافشاری مبنی بر صحت ادعاهای خود، از گارانتی‌های لازم و خدمات پس از فروش نیز گفت. برای تایید این نمایندگی رسمی با شرکت ولوو در سوئد تماس گرفتم.

پر اوکه فروبری، مدیر ارتباطات عمومی شرکت ولوو، می گوید که هرگز نام شرکت افراموتور را پیش از اینکه شما به ما گفتید، نشنیده بودم.

او تاکید می‌کند که ولوو هیچ نماینده و یا واردکننده‌ی رسمی در ایران ندارد و هیچ برنامه‌ای نیز برای بازار این کشور ندارد.

اما چرا شرکت افرا موتور خود را نماینده رسمی ولوو قلمداد می‌کند؟ این شرکت دو مدل از سواری‌های ولوو را در نمایشگاهی واقع در شهرک غرب تهران به فروش می‌رساند، فروشنده این شرکت در تهران می‌گوید فقط دو مدل داریم سی ٣٠ و سی ٧٠.

قسمت جالب‌تر ماجرا این است که مدل سواری سی ٣٠ از ابتدای امسال دیگر تولید نمی‌شود و مدلی است که از رده خارج شده است. پراوکه فوربری مدیر ارتباطات شرکت ولوو:

-از ماه دسامبر دیگر مدل سی ٣٠ را تولید نمی‌کنیم. از او می‌پرسم که آیا عجیب نیست که این مدل از رده خارج را در تهران عرضه می‌کنند که او در پاسخ می‌گوید، شاید ماشین‌های دست‌دومی پیدا کرده اند و یا اگر هم این اتومبیل‌ها نو باشند باید به یک انباری از ماشین‌های ولوو در یک جایی دسترسی پیدا کرده باشند.

حال این مدل‌ سواری از رده خارج و مدل دیگر یعنی سی ٧٠ در تهران چقدر قیمت دارند؟ فروشنده شرکت افرا موتور در تهران می گوید که مدل سی ٣٠ به قیمت ٢٤٠ میلیون تومن و مدل سی ٧٠ به قیمت ٣٤٠ میلیون تومان موجود است.

اگر به نرخ متوسط کرون در حال حاضر یعنی هر کرون ٥٠٠ تومان هم محاسبه کنیم، یک سواری مدل سی ٣٠ در تهران ٤٨٠ هزار کرون و مدل سی ٧٠ در حدود ٦٨٠ هزار کرون قیمت دارند. برای مقایسه، مدل سی ٣٠ در سوئد بدلیل توقف تولید دیگر بصورت نو یافت نمی‌شود اما در هنگام تولید نیز کمتر از نصف این قیمت در سوئد به فروش میرفت. مدل سی ٧٠ را نیز در گرانترین حالت، می‌توان نصف قیمت تهران در سوئد خرید.

پراوکه فروبری از شنیدن این قیمت‌ها متعجب می‌شود و می‌گوید خیلی این قیمت‌ها بالاست اما باید در نظر داشت که قیمت اتومبیل‌های ولوو در کشورهای مختلف با توجه به بازار آنجا متفاوت است اما باز هم تاکید می‌کنم که صرف نظر از قیمت‌ها، ما هیچ نماینده فروش و یا وارد کننده‌ای در ایران نداریم.

پر اوکه فروبری مدیرارتباطات شرکت ولوو در پایان گفتگو با پژواک می‌گوید با این شرکت که از نام ولوو در بازاریابی استفاده می‌کند تماس خواهیم گرفت و برای روشن‌تر شدن ماجرا تلاش خواهیم کرد که چطور آنها خود را نماینده ما می‌دانند.

اما جالب تر این است که بدانید رسانه های ایران چه نوشته اند .بعنوان مثال:

بازگشت رسمی « ولوو» به بازار ایران با « افرا موتور»

شنبه 25 دی 1395 - 12:52

وزارت صنعت، معدن و تجارت گواهی فعالیت شرکت «افرا موتور» را به‌عنوان عرضه‌کننده رسمی خودروهای سواری ولوو در بازار ایران دوباره احیا کرد.
به گزارش گروه اقتصادی آنا، دبیرخانه هیات عالی نظارت مرکز اصناف و بازرگانان ایران در تاریخ هجدهم دی‌‌ماه در نامه‌‌ای به مدیرعامل شرکت «افرا موتور» اعلام کرد: «گواهی فعالیت آن شرکت که پیش از این ابطال شده بود، به‌دلیل تجدیدنظر برمبنای انجام تعهدات شرکت «افرا موتور» با شرایط قبلی از نظر این مرکز همچنان معتبر خواهد بود.»
این نامه که به امضای یدالله صادقی، رئیس مرکز و دبیرخانه هیات‌عالی نظارت رسیده است، نشان می‌دهد مسائل مربوط به شرکت «افرا موتور» و مشتریان برطرف شده است و این شرکت می‌تواند از این پس به‌عنوان تنها عرضه‌کننده رسمی خودروهای سواری ولوو در بازار ایران به فعالیت خود ادامه دهد.

مدتی بود به‌دلیل غیبت شرکت «افرا موتور» به‌عنوان متولی سواری‌های ولوو در بازار ایران برخی افراد حقیقی و حقوقی به‌طور مستقل دست به واردات و عرضه مدل پرفروش XC90 در بازار زده‌اند که پیش‌بینی می‌شود با بازگشت دوباره «افرا موتور»، به‌عنوان یکی از اعضای معتبر انجمن واردکنندگان خودرو، مشتریان بتوانند نیاز خود به خودروهایی با آپشن‌های اصل و شرایط اقساطی بدون بهره را به‌طور رسمی از «افرا موتور» خریداری کنند.
پیش‌بینی می‌شود با احیای گواهی فعالیت شرکت «افرا موتور»، مشتریان دوباره شاهد عرضه محصولات سواری ولوو با آپشن‌های اصل و خدمات پس از فروش رسمی توسط این شرکت در بازار باشند.

 

همانطور که اعلام شد شرکت رسمی ولوو در سوئد این خبر را تکذیب کرد